top of page

Teatr jak uczta to artystyczny koncept na który składa się część wystawowa i warsztatowa poświęcona kieleckiemu aktorowi Edwardowi Kusztalowi, który stworzył setki niezapomnianych ról teatralnych w Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach, za które wielokrotnie był nagradzany przez publiczność i dziennikarzy nagrodą „Dzikiej róży” Dwukrotnie wyróżniony przez tygodnik Polityka jako najlepszy aktor teatralny w Polsce. Podczas części wystawowej, będzie można zobaczyć fotogramy z ról teatralnych, projekty scenografii, kostiumów oraz teatralia czyli zabytkowe lornetki teatralne, wachlarze, torebki, flakony na perfumy . Jednym słowem to co elegancka dama i dżentelmen powinni mieć wybierając się do teatru. Bez widza nie ma teatru!

Na pewno wielką atrakcją wystawy będzie suknia teatralna Niny Andrycz pochodząca z kolekcji Teatru Wielkiego – Muzeum Teatralnego w Warszawie.

 

W ramach projektu, będzie można również uczestniczyć w warsztatatach edukacyjnych skierowanych zarówno do młodzieży jak i do dorosłych, pasjonatów teatru.

WARSZTAT I

Od Malkontenta do recenzenta- warsztaty pisania recenzji teatralnych. Uczestnicy warsztatów w trakcie zajęć zbadają poszczególne elementy wybranego spektaklu pod kątem: scenografii, gry aktorskiej, dramaturgii a przede wszystkim zdobędą praktyczną umiejętność pisania o teatrze.

 

Czas trwania zajęć 90 min. Prowadzenie Grzegorz Cuper ( krytyk teatralny)

 

WARSZTAT II

Romans z Melpomeną –  to interaktywna zabawa poprzez wspólne czytanie jednego z  tekstów teatralnych w atrakcyjnej udramatyzowanej formie.

Praca z aktorami Teatru im. S. Żeromskiego w Kielcach:Dawidem Żłobińskim, Beatą Pszeniczną.

 

Czas trwania 2 godziny

WARSZTAT III

Teatralia – kuratorskie oprowadzanie po wystawie z wykładem na temat kostiumu teatralnego i bibelotów teatralnych XIX i XX wieku.

Czas trwania ok. 60 min. Prowadzenie Magdalena Kusztal

WARSZTAT IV

Lalka Teatralna- warsztaty budowy lalki teatralnej i jej animacja.

Prowadzenie Maciej Miernik ( technik rzemiosł teatralnych ) i Dorota Anyż- aktorka lalkarka)

Czas trwania 3 godziny

Warsztaty są nieodpłatne. Terminy ustalane w zależności od zebrania się grupy. Zainteresowanych prosimy o kontakt fundacjaedwardakusztala@gmail.com

Całość konceptu teatralnego realizowana jest z programu „Teatr” Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu

mkidn_01_cmyk_edited.jpg

Dofinansowano z budżetu państwa ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu

bottom of page